Trzy powody, by kupić agregat malarski lub szpachlarski

Trzy powody, by kupić agregat malarski lub szpachlarski

Kupując urządzenie do natrysku farby, gładzi czy tynków, warto wziąć pod uwagę trzy aspekty: czas natrysku, wygodę i jakość usługi. We wszystkich tych aspektach agregaty są bezkonkurencyjne, jeśli porównamy je z tradycyjnymi technikami.

Czas

Malowanie techniką natrysku hydrodynamicznego pozwala mocno przyspieszyć pracę na inwestycji. Dla przykładu: osoba, która używa do malowania wałka o długości 12”, jest w stanie pomalować w ciągu jednego dnia roboczego około 400 do 500 metrów kwadratowych. Zastosowana w to miejsce technika malowania agregatem pozwala na zrobienie nawet 1500 metrów kwadratowych w tym samym czasie. Nadmienię tutaj, że ten wynik zrobi jedna osoba (z przerwą na śniadanie, kawę i papierosa), a niejednokrotnie wykonawcy są w posiadaniu urządzeń umożliwiających malowanie więcej niż jednym pistoletem, więc wynik może się zmieniać na korzyść agregatów. Krótki czas realizacji inwestycji pozwala właścicielowi na poszukiwanie bądź realizowanie więcej niż jednej w tym samym czasie. 

Wygoda

Czyż nie jest wygodą brak ciągłego namaczania wałka w kuwecie z farbą i chlapanie wokół siebie? Agregaty malarskie są wyposażone w trzy typy układów ssących:

Zalewowe z zamontowanym na urządzeniu zbiornikiem. Ten układ pozwala na malowanie niewielkimi ilościami farby, często gdy operator zmuszony jest malować różnymi kolorami farb.

Układy elastyczne, które montowane są w małych agregatach o niskiej i średniej wydajności. 

Układ sztywny, który jest zainstalowany w agregatach o trochę większej mocy i wydajności, gdzie często materiały do aplikowania są przechowywane w większych opakowaniach. 

Bardzo wygodne jest też to, iż operator nie musi ciągnąć za sobą wiadra czy kuwety z farbą, dlatego że urządzenie może mieć założony wąż nawet do 90 metrów długości. Wygoda i komfort są bezsprzecznie odczuwalne przy malowaniu agregatami.

Jakość

Wszyscy wiemy i zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestorzy w obecnym czasie bardzo zwracają uwagę na jakość wykonania usługi, jakiej się podjęliście. Malowanie dobrymi agregatami, takimi jak Airlessco, zapewnia Wam stałą jakość, stałą wydajność począwszy od pierwszego rozpoczętego metra kwadratowego inwestycji, aż po jej sam koniec. Właściwy dobór agregatu gwarantuje brak spadku wydajności podczas pracy, a właściwie dobrana gęstość farby i rozmiar dyszy gwarantuje stały, jednorodny strumień natrysku. Finalnie jakość struktury jest zachowana na dobrym lub bardzo dobrym poziomie.