Trzy powody, by kupić agregat do malowania lub szpachlarski!

Trzy powody, by kupić agregat do malowania lub szpachlarski!

Kupując agregat do malowania – urządzenie do natrysku farby, gładzi czy tynków, warto wziąć pod uwagę trzy aspekty: czas natrysku, wygodę i jakość usługi. We wszystkich tych aspektach agregaty są bezkonkurencyjne, jeśli porównamy je z tradycyjnymi technikami.

Czas na agregat do malowania

Malowanie techniką natrysku hydrodynamicznego pozwala mocno przyspieszyć pracę na inwestycji. Dla przykładu: osoba, która używa do malowania wałka o długości 12”, jest w stanie pomalować w ciągu jednego dnia roboczego około 400 do 500 metrów kwadratowych. Zastosowana w to miejsce technika malowania agregatem pozwala na zrobienie nawet 1500 metrów kwadratowych w tym samym czasie.

Nadmienię tutaj, że ten wynik zrobi jedna osoba (z przerwą na śniadanie, kawę i papierosa). Niejednokrotnie wykonawcy są w posiadaniu urządzeń, umożliwiających malowanie więcej niż jednym pistoletem. Zatem wwynik może się zmieniać na korzyść agregatów. Krótki czas realizacji inwestycji pozwala właścicielowi na poszukiwanie bądź realizowanie więcej niż jednej w tym samym czasie. 

Wygoda

Czyż nie jest wygodą brak ciągłego namaczania wałka w kuwecie z farbą i chlapanie wokół siebie? Agregaty malarskie są wyposażone w trzy typy układów ssących:

  • Zalewowe z zamontowanym na urządzeniu zbiornikiem. Ten układ pozwala na malowanie niewielkimi ilościami farby, często gdy operator zmuszony jest malować różnymi kolorami farb.

  • Układy elastyczne, które montowane są w małych agregatach o niskiej i średniej wydajności. 

  • Układ sztywny, który jest zainstalowany w agregatach o trochę większej mocy i wydajności, gdzie często materiały do aplikowania są przechowywane w większych opakowaniach. 

Bardzo wygodne jest też to, iż operator nie musi ciągnąć za sobą wiadra czy kuwety z farbą. Urządzenie może mieć założony wąż nawet do 90 metrów długości. Wygoda i komfort są bezsprzecznie odczuwalne przy malowaniu agregatami.

Agregat do malowania i jakość 

Wszyscy wiemy i zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestorzy w obecnym czasie bardzo zwracają uwagę na jakość wykonania usługi, jakiej się podjęliście. Malowanie dobrymi agregatami, takimi jak Airlessco, zapewnia Wam stałą jakość i wydajność. Począwszy od pierwszego rozpoczętego metra kwadratowego inwestycji, aż po jej sam koniec. Właściwy dobór agregatu gwarantuje brak spadku wydajności podczas pracy, a właściwie dobrana gęstość farby i rozmiar dyszy gwarantuje stały, jednorodny strumień natrysku. Finalnie jakość struktury jest zachowana na dobrym lub bardzo dobrym poziomie.