Hydrauliczne agregaty do izolacji pianą poliuretanową

Hydrauliczne agregaty do izolacji pianą poliuretanową

Jeszcze do niedawna izolacje natryskowe pianą PUR wykonywane metodą mechaniczną wydawały się inwestorom rozwiązaniem mało atrakcyjnym. Dlaczego? Ze względu na stosunkowo wysoką cenę wykonania oraz budziły wątpliwości względem skuteczności i jakości ocieplenia budynku. Przez długi czas klienci wciąż decydowali się na tradycyjne metody ocieplania. Takie jak np. wełna mineralna lub styropian. Dziś, po kilkunastu latach od wprowadzenia tej metody na polski rynek, ocieplenia pianą PUR nie są tylko alternatywną. Często są pierwszym wyborem inwestorów. Na znaczącą zmianę i wzrost zainteresowania ociepleniami PUR wpłynęła zarówno jakość ocieplenia, jak i znacznie skrócony czas wykonania natrysku. Taka metoda aplikacji ocieplenia pozwala na dotarcie w najbardziej odległe, niejednokrotnie kluczowe miejsca. Takie powierzchnie, przeznaczone do zaizolowania, w których tradycyjna izolacja, mogłaby nie spełnić swojej roli i narazić budynek na straty ciepła. Aktualnie, producenci urządzeń do nakładania izolacyjnej piany PUR, dokładają wszelkich starań, aby były one wydajne, łatwe w obsłudze oraz bezawaryjne.

Pierwsze kroki w branży – określenie profilu działalności i wybór odpowiedniego sprzętu.

Na początku drogi, każdy przedsiębiorca staje w obliczu ważnej decyzji. M.in. wyboru odpowiedniego urządzenia (lub urządzeń), które będzie spełniało swoją funkcję w najlepszy możliwy sposób, gwarantując wysokiej jakości usługi, satysfakcję klienta a co za tym idzie – rozwój firmy. Niestety, rynek wciąż nie oferuje rozwiązań doskonałych, które zaspokoją każde oczekiwania. Dlatego też niezbędnym jest zdefiniowanie rodzaju klienta oraz docelowych usług, które firma ma oferować. Przy wyborze odpowiednich agregatów do wykonywania izolacji natryskowych pianą PUR, jednym z najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę, jest wielkość inwestycji na których firma chce skupić swoją działalność. Najpopularniejszymi wśród agregatów do wykonywania izolacji natryskowych są niewątpliwie systemy elektryczne. Oferują bardzo wysoką wydajność przy stosunkowo atrakcyjnej cenie, doskonale sprawdzają się w izolacjach natryskowych na poddaszach, dachach oraz fundamentach o średniej powierzchni. Do wykonywania izolacji natryskowych na podobnych lub nieznacznie większych powierzchniach sprawdzą się systemy pneumatyczne. 

Szukasz rozwiązania, które ma oferować najwyższą jakość, a jednocześnie wydajność wykonania izolacji pianą PUR metodą natryskową na dużej powierzchni? Najlepszym wyborem będą hydrauliczne systemy dozowania pian. Dzięki wydajności dochodzącej do 25-30 kg materiału na minutę, hydrauliczne systemy natryskowe są rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w wykonywaniu wielkopowierzchniowych izolacji natryskowych pianą PUR. Agregaty do natrysku z napędem hydraulicznym spełnią swoje zadanie przy izolacji pianą PUR hal przemysłowych, hangarów, magazynów czy ferm drobiu. Dzięki swojej budowie, w której kluczową rolę odgrywa podająca materiał pompa hydrauliczna. Wykonywanie natrysku jest wydajne, szybkie i przynosi oczekiwany efekt w krótkim czasie.

Systemy hydrauliczne firmy Graco dostępne w ofercie Asteco.

W ofercie Asteco dostępna jest szeroka gama produktów lidera produkcji systemów do natrysku izolacyjnych pian poliuretanowych – firmy Graco:

  1. GRACO Reactor 2 H-30
  2. GRACO Reactor 2 H-40
  3. GRACO Reactor 2 H-50
  4. GRACO Reactor 2 H-XP2
  5. GRACO Reactor 2 H-XP3
  6. GRACO Reactor H-VR

Oferowane przez Graco produkty charakteryzuje najwyższa jakość. Są też udogodnienia ułatwiające pracę. Dzięki funkcji Graco InSite czyli technologii zdalnego raportowania (dostępnej wyłącznie w modelach Elite), możliwa jest analiza skuteczności pracy i wprowadzanie ewentualnych zmian. 

Warto mieć na uwadze, że wysoka wydajność oraz stabilność pracy hydraulicznego systemu natryskowego wiąże się z wzrostem wagi urządzenia. Wynika to z faktu, że hydrauliczne agregaty do wykonywania natryskowej izolacji pianą PUR posiadają oprócz zbiorników na komponenty również zbiornik na olej hydrauliczny i siłowniki hydrauliczne. Pomimo zwiększonej wagi urządzenia jest ono bardzo funkcjonalne i gwarantuje wysoką wydajność natrysku. Co jest rozwiązaniem idealnym dla przedsiębiorców planujących pracę na obiektach wielkopowierzchniowych.

Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją urządzeń firmy Graco dostępnych w firmie Asteco oraz konsultacji, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy w wyborze odpowiedniego sprzętu.