5 pomysłów na aranżację poddasza

5 pomysłów na aranżację poddasza

Poddasze przez lata uznawane było za jedno z najtrudniejszych miejsc do aranżacji. Różnice w wysokości ścian czy niewielkie okna połaciowe ograniczające przenikanie promieni słonecznych do pomieszczenia to tylko część problemów napotykanych podczas wykończenia piętrowych domów czy mieszkań na ostatnich piętrach kamienic. Wybieramy najciekawsze inspiracje z Instagrama, dzięki którym wykorzystasz każdy metr kwadratowy poddasza.

@nasze.poddasze

https://www.instagram.com/p/B8EnGR5hlRW/
https://www.instagram.com/p/B727TJ7BKBq/

Paulina, autorka blogu nasze-poddasze.pl oraz profilu na instagramie @nasze.poddasze, od lat przedstawia zdjęcia swoich czterech kątów ze ściętym dachem. Dobrze znane obserwatorom świetliki idealnie nasłoneczniają wnętrza. Połączenie bieli, drewna i zielonych kwiatów to sprawdzona metoda do wykorzystania w ciemnych pomieszczeniach. 

@fagusurban

https://www.instagram.com/p/B8o_NxIor8Z/

Kristina Kizilboya z profilu @fagusurban prezentuje pomysł na poddasze w stylu miejskiej dżungli. Zielone rośliny doniczkowe stanowią główny element dekoracji – znajdują się niemal w każdym rogu mieszkania. Minimalistyczne wnętrze podkreślają stonowane kolory – biel, beż czy szarość idealnie komponują się z drewnianymi elementami, takimi jak schody przywodzące na myśl drabinę, która prowadzi wprost na antresolę wysokiego pomieszczenia. Profil Kristiny, miłośniczki kotów i interioru, rozwiewa wszystkie wątpliwości – ścięte ściany to wyjątkowa i niebanalna przestrzeń, która może zachwycać.

@bvintagestyle 

Na profilu @bvintagestyle Deborah przedstawia kanadyjską wersję aranżacji poddasza. Eklektyczne rozwiązania renowacji 115 letniego domu obserwuje już ponad 83 tysięcy osób na całym świecie. Deborah nie boi się łączyć starego z nowym, a na ściętych ścianach wykorzystuje skandynawskie inspiracje – białe, drewniane deski na ścianach i sufitach. Ciepła biel i lite drewno zachwycają bez względu na porę roku.

@ireneburg7

https://www.instagram.com/p/B8_5AEBHjQ8/
https://www.instagram.com/p/B7beAS5HBw7/

Miłośnicy drewna w aranżacjach odnajdą inspirację na profilu @ireneburg7. Holenderka nie boi się kontrastów – oprócz stonowanych kolorów wykorzystuje też czarne schody czy grafitową ścianę. Poddasze w jej wykonaniu to stare, odresturowane na biało, drewniane deski. Wśród jej obserwatorów szczególnym uznaniem cieszy się antresola, do której prowadzą drewniane schody. 

@jonnatykkaa 

https://www.instagram.com/p/B6yA6KbAGDl/

Poddasze w wersji bez okna wykorzystuje Jonna Tykka z Finlandii. Na jej instagramowym profilu @jonnatykkaa prezentuje niezwykle przytulną i romantyczną przestrzeń. Drewniane ściany poddasza tworzą niepowtarzalny klimat, a proste meble z białymi akcentami rozjaśniają wnętrze. Obowiązkowymi elementami wystroju są też lampki i świece. Dodatkową przestrzeń Jonna wykorzystuje jako miejsce relaksu i spotkań. Poddasze gościło nawet tegoroczną imprezę sylwestrową!