10 powodów, dla których warto wybrać urządzenia natryskowe

10 powodów, dla których warto wybrać urządzenia natryskowe

Każdy przedsiębiorca wykonujący zlecenia dla swoich klientów patrzy na to, aby generować jak największy zysk i minimalizować koszty, gwarantując przy tym najwyższą jakość wykonywanych usług. Obecny postęp technologiczny znacznie ułatwia wykonywanie pracy, czy to w branży malarskiej, tynkarskiej czy dociepleniowej, i pozwala odejść tradycyjnym metodom w zapomnienie. W tym artykule przedstawiamy 10 powodów, dla których lepiej jest wybrać urządzenia natryskowe, które w tym momencie zyskują coraz większą popularność i uznanie inwestorów.

1. Urządzenia natryskowe to niesamowita wygoda

Decydując się na agregat malarski, możemy zapomnieć o chlapaniu wałkiem dookoła siebie, zostawianiu nieestetycznych grudek na ścianie oraz smug, które są widoczne gołym okiem po malowaniu lub po włączeniu światła. Nie musimy także ciągnąć za sobą wiadra z farbą, ponieważ agregaty malarskie Airlessco pozwalają na podpięcie węża o długości nawet 90 metrów. To znacznie ułatwia pracę i gwarantuje niebywały komfort podczas malowania. Dużym udogodnieniem stosowania agregatów malarskich jest także łatwy i precyzyjny dostęp do trudnych miejsc, takich jak narożniki i inne miejsca wymagające podmalowania małym pędzlem. W przypadku agregatów tynkarskich, udział tynkarza zostanie znacząco zredukowany, odciążając go od pracochłonnego nakładania tynku.

2. Szybkość realizacji

Szybkość realizacji jest jednym z największych atutów podczas zakupu agregatu natryskowego. Malowanie metodą natrysku hydrodynamicznego pozwala znacznie skrócić czas pracy – nawet 4 krotnie! Dla przykładu osoba malująca wałkiem o długości 12” jest w stanie pomalować około 400-500 m² powierzchni w ciągu jednego dnia, podczas gdy malując agregatem malarskim Airlessco, który jest liderem wśród agregatów malarskich, pomalujemy nawet 1500 m² w tym samym czasie. To niezwykła oszczędność czasu i pieniędzy. W przypadku agregatów tynkarskich w ciągu jednego dnia można otynkować powierzchnię nawet 100 m²! Agregaty tynkarskie zostały wyposażone w kółeczka, dzięki czemu bez problemu można je transportować i szybko zmienić miejsce pracy.

3. Stosowanie agregatów natryskowych to oszczędność materiału

Inwestując w technologię urządzeń natryskowych możemy być pewni, że materiał nie spadnie nam na podłogę, co bardzo często się zdarza, zwłaszcza podczas prac na dużych powierzchniach. Dzięki temu w dłuższej perspektywie czasu sporo pieniędzy zostaje w naszej kieszeni.

4. Większa ilość zleceń

Stosując agregaty malarskie, tynkarskie lub reaktory do natrysku piany PUR, możemy zaoszczędzić znacznie więcej czasu, niż w przypadku tradycyjnych metod pokrywania powierzchni. Jest to niezwykła oszczędność, którą możemy wykorzystać na kolejne realizacje. W przypadku urządzeń natryskowych Airlessco oraz Graco, klient ma stuprocentową pewność, że zyska spory zapas czasu na kolejne inwestycje, co korzystnie wpłynie na jego zarobek i przyspieszy zwrot z inwestycji. 

5. Precyzyjność urządzeń natryskowych

Malując ściany za pomocą agregatów malarskich mamy pewność, że farba jest nakładana jednolicie i precyzyjnie, dając bezdotykowy efekt, którego nie doświadczymy podczas zwykłego malowania. Dzięki temu możemy dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc, gdzie powierzchnia zostaje gładka i czysta. W przypadku reaktorów do natrysku piany PUR, otrzymujemy stałe ciśnienie natrysku, co pozwala na precyzyjną aplikację piany o różnych lepkościach oraz wypełnienie wszelkich szczelin i dokładną izolację powierzchni.

6. Smart Plan – piana i reaktor Graco na abonament!

Model abonamentowy staje się coraz bardziej popularny w różnych obszarach życia. Smart Plan Asteco, to oferta dla wykonawców izolacji natryskowej, dająca możliwość otrzymania najbardziej niezawodnego urządzenia natryskowego Graco Gunteco PS-25 na abonament, przy zakupie odpowiedniej ilości setów piany poliuretanowej Purteco miesięcznie. Po 48 miesiącach urządzenie staje się własnością wykonawcy bez żadnych dodatkowych opłat!

7. Piana PUR lepsza niż wełna mineralna

Wełna mineralna jak dotąd była najbardziej sensownym rozwiązaniem do ocieplania domów i innych powierzchni budowlanych. Z czasem przyszedł czas na nowe rozwiązanie. Izolacja pianą PUR zapobiega powstawaniu mostków termicznych, które często występują na wielopołaciowych dachach, gdzie wełna mineralna może przepuszczać temperaturę, narażając właścicieli na utratę ciepła i większe koszty. Piana poliuretanowa wypełnia wszelkie szczeliny i zakamarki dając pewność, że dana powierzchnia jest całkowicie zaizolowana.

Kolejną rzeczą jest lekkość piany, której waga na 1 m³ wynosi 8-10 kg, podczas gdy wełna mineralna na 1 m³ waży 10-60 kg! Izolacja pianą PUR ogranicza obciążanie konstrukcji dachu. Nakładanie piany poliuretanowej jest znacznie łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem, gdyż ocieplenie dużej powierzchni zajmuje ekipie zwykle jeden dzień. Pozwala to na znaczne przyspieszenie prac budowlanych i wprowadzanie kolejnych etapów działania.

8. Lepszy efekt wizualny

Korzystanie z urządzeń natryskowych pozwala na osiągnięcie precyzyjnego, czystego efektu wizualnego, na co klienci zawsze zwracają uwagę. W pracach wykończeniowych, jak choćby malowanie, często pojawiają się grudki na ścianach i niedociągnięcia spowodowane włosiem pędzla lub śladami wałka, co może powodować niezadowolenie klientów i konieczność wprowadzania poprawek. Korzystając z urządzeń natryskowych Graco oraz Airlessco nie narażamy się na tego typu kłopoty.

9. Nowa jakość

Korzystanie z urządzeń natryskowych pozwala na wykonywanie najwyższej jakości usług, ze względu na precyzyjne, równe i jednolite nałożenie farby. Stosowanie agregatów malarskich jest szczególnie nieocenione, kiedy maluje się trudne, nierówne powierzchnie. Malowanie dobrymi agregatami, takimi jak Airlessco, zapewnia stałą jakość oraz wydajność od początku inwestycji, aż po jej sam koniec. Właściwy dobór agregatu gwarantuje brak spadku wydajności podczas pracy, a właściwie dobrana gęstość farby i rozmiar dyszy gwarantuje stały, jednorodny strumień natrysku. Finalnie jakość struktury jest zachowana na dobrym lub bardzo dobrym poziomie. Agregaty tynkarskie natomiast gwarantują równomierne nakładanie warstw oraz wyższą, niż w przypadku ręcznego mieszania jakość tynku.

10. Lepsza wydajność

Agregaty malarskie, tynkarskie oraz reaktory do natrysku pianki PUR są bardzo opłacalną inwestycją, ze względu na znacznie większą wydajność, niż w przypadku ręcznej pracy. Agregaty malarskie, w zależności od rodzaju farby, gwarantują wydajność na poziomie od 0.7 l/min aż do ponad 3l/min. Istnieje również możliwość podłączenia dwóch pistoletów, co znacznie przyspiesza pracę.

W przypadku agregatów tynkarskich wydajność jest ogromną zaletą, gdyż pozwala to na wykonanie nawet 100 m² tynku w ciągu jednego dnia. Urządzenia te mają wszechstronne zastosowanie i pozwalają rozprowadzać różnego rodzaju zaprawy tynkarskie nawet do 4 mm. Dzięki stosowaniu urządzeń do natrysku piany PUR, ekipa może w jeden dzień roboczy ocieplić powierzchnię całego domu lub budynków przemysłowych. To niezwykle szybkie realizacje, dzięki ogromnej wydajności urządzeń do natrysku piany PUR. Podsumowując, urządzenia natryskowe znacznie skracają czas realizacji przedsięwzięcia oraz gwarantują najwyższą jakość aplikowanych materiałów, co korzystnie wpływa na całość inwestycji. Są też niebywale wygodne i proste w użyciu. Urządzenia natryskowe Airlessco amerykańskiej marki Graco są jednymi z najlepszych produktów tego typu na świecie. Warto korzystać z najlepszej jakości urządzeń, aby nie narażać się na duże koszty napraw i straty na jakości. Asteco Polska zapewnia wsparcie merytoryczne oraz serwis po zakupie. Pozwala także na udostępnienie urządzeń do testów przedzakupowych.