Cofnijmy się w czasie

Nasza Historia

Na początku lat siedemdziesiątych czeski emigrant mieszkający w USA, Miroslav Liska, stworzył w garażu rewolucyjny agregat malarski, który po latach przejdzie do historii jako Airlessco 3100. W 1975 roku założył firmę Airlessco, specjalizującą się w produkcji systemów natryskowych do farb. 3100 okazało się produktem, który zapoczątkował serię wydajnych i nowoczesnych agregatów, które stają się punktem odniesienia dla całej branży.

Airlessco wyrosło z czasem na wiodącego gracza swojej branży, zatrudniającego ponad 100 osób. Sukces firmy nie pozostał niezauważony przez Graco, światowego lidera branży, który zakupił firmę w 2008 roku. Marka Airelssco do dziś pozostaje synonimem solidności i innowacyjnego podejścia do systemów natryskowych.

W międzyczasie – w 1994 roku – Roman Jaros, siostrzeniec Miroslava Liski, założył firmę, która z czasem przybrała nazwę Asteco i stała się wyłącznym dystrybutorem produktów Airlessco w Czechach. W 2006 roku powstało Asteco Polska, które wyrosło na kluczową spółkę w ramach grupy. Cztery lata później, firma pojawia się na kolejnym rynku – słowackim.

W 2012 Asteco zostało dostawcą profesjonalnych reaktorów Graco do pianki i polimocznika. Wcześniej, bo już w 2009 roku Asteco rozpoczęło współpracę z producentem agregatów natryskowych, firmę Euromair z Francji. Grupa Asteco w 2018 roku uruchomiła produkcję pistoletów natryskowych Gunteco PS-1 i Gunteco PS-2. To był pierwszy krok milowy na drodze rozwoju firmy. Od 2019 roku Grupa realizuje szeroko zakrojony program inwestycyjny, którego efektem jest rozpoczęcie sprzedaży innowacyjnego systemu produktów do izolacji natryskowych Purteco oraz wysokiej klasy mas szpachlowych Putzteco. Obecnie trwają intensywne prace rozwojowe i certyfikacyjne nad kolejnymi grupami produktów dedykowanych branży drogowej – Roadteco oraz budowlanej – Hydroteco i Coateco.

nasze marki