Kluczowe elementy działalności w branży izolacji natryskowych.

Kluczowe elementy działalności w branży izolacji natryskowych.

Wejście na rynek izolacji termicznych wykonywanych metodą natryskową jest decyzją wymagającą wcześniejszego przygotowania – analizy konkurencji, rynku, przygotowania rzetelnego biznesplanu oraz planowania rozwoju firmy. Jednak rynek natryskowych izolacji pianami PUR to branża wciąż się rozwijająca i przyjmująca nowe firmy. Inwestycja w wysokiej jakości sprzęt i dobrze wyszkolony personel oraz pomysł na skuteczną promocję to klucz do sukcesu i perspektywa dalszego rozwoju firmy. W poniższym artykule opisujemy kilka elementów na które warto zwrócić uwagę podczas zakładania działalności w zakresie izolacji natryskowych pianką PUR tak, aby była ona opłacalna i miała duże szanse utrzymania się na rynku. 

Profesjonalny zespół i wsparcie techniczne 

Przed rozpoczęciem działalności w zakresie natryskowych izolacji termicznych warto zadbać o zespół profesjonalistów, najlepiej z kilkuletnim doświadczeniem w pracy przy izolacjach natryskowych lub odbyć odpowiednie szkolenia praktyczne u autoryzowanych dostawców materiałów PUR . Pozwoli to na wykonywanie każdego zlecenia szybko i sprawnie przy zachowaniu wysokiej jakości izolacji. Odpowiednia załoga sprawi, że działalność w zakresie wykonywania izolacji termicznych metodą natryskową będzie opłacalna. Branża natryskowa rozwija się bardzo dynamicznie, wato więc pamiętać o śledzeniu trendów, nowości i szkoleniu pracowników z zakresu nowych urządzeń, komponentów chemicznych czy technik wykonywania natrysków. Jednak sprawny i doświadczony zespół pracowników wykonujących izolacje natryskowe pianą to nie wszystko. W branży, której podstawę stanowi wysokiej jakości sprzęt do wykonywania natrysków, warto korzystać ze wskazówek i podpowiedzi, jakie mogą dostarczyć jedynie specjaliści przeszkoleni przez producenta urządzeń. Porady i pomoc jakiej udzielą może dotyczyć nie tylko sprzętu czy komponentów, ale również zarządzania i prowadzenia projektów w branży natryskowej. 

Najlepszy sprzęt i sprawdzone komponenty

Oprócz odpowiedniego personelu bardzo ważne jest, aby zainwestować w najlepszy sprzęt do piany poliuretanowej i wykonywania izolacji natryskowych. Urządzenie powinno być dobrane dokładnie pod kątem prac, które mają znaleźć się w zakresie usług świadczonych przez firmę. Zastosowania komercyjne wymagają urządzenia do natryskiwania pianki oferującego większą wydajność w porównaniu ze sprzętem do prac domowych. Dokładne planowanie i wcześniejsze określenie docelowego klienta pozwolą na dobór lepszego sprzętu i komponentów, a co za tym idzie wzrost opłacalności firmy. 

Projekty komercyjne wymagają zastosowania  pianki o wysokiej gęstości , czyli tzw. Piany zamkniętokomórkowej aplikowanej mocnymi wydajnymi dozownikami. Mniejsze projekty pozwalają zastosować  sprzętu o mniejszej wydajności i z wykorzystać piane otwartokomorową . Należy pamiętać, że dozowniki piany występują w różnych konfiguracjach i wydajnościach co pozwala na dopasowanie urządzenia pod odpowiednia  aplikacje  piany natryskowej.

Systemy dozowania piany mają różne opcje zasilania, w tym pneumatyczne, hydrauliczne i elektryczne. Pompy napędzane powietrzem zużywają mniej energii elektrycznej, co czyni je przystępnymi dla wykonawców mniejszych prac. Systemy  elektryczne zużywają więcej mocy i są bardziej wydajne od urządzeń pneumatycznych odpowiednie do podstawowych jak i komercyjnych. Dozowniki hydrauliczne przeznaczone do wykonywania dużych komercyjnych zastosowań .wymagają niewielkiej konserwacji i są mniej podatne na nierównowagi ciśnień komponentów , co prowadzi do stałych wyników. Renomowani producenci urządzeń i systemów do wykonywania izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi, jak chociażby amerykańska firma Graco, oferują sprzęt świetny jakościowo i wydajny zarówno w zastosowaniach komercyjnych jak również małych inwestycjach. Renomowane marki to sprzęt w konkurencyjnych cenach, z profesjonalnym wsparciem technicznym przez cały okres eksploatacji. Inwestowanie w wysokiej jakości sprzęt pozwala na wykonanie prac dokładnie i przy możliwie najkrótszych przestojach. Dodatkowo – wysokiej klasy urządzenia są mniej podatne na awarie co prowadzi do niskich kosztów napraw i konserwacji, a co za tym idzie obniża koszty firmy. 

Właściwe oszacowanie kosztów materiałów 

Kluczowym elementem przyczyniającym się do opłacalności prowadzenia firmy wykonującej izolacje termiczne metodą natryskową jest oszacowanie wszystkich kosztów materiałów oraz związanych z nimi kosztów ogólnych dostaw dla każdego projektu. Przy planowaniu i przygotowaniu realizacji należy upewnić się, że wszystkie używane materiały eksploatacyjne mają wysoką wydajność – pozwoli to na jednorazowe, właściwe wykonanie projektu, bez konieczności poprawek i napraw, które mogłyby pojawić się jako konsekwencja niewłaściwie wykonanej izolacji. 

Rozpoczęcie działalności w branży termicznych izolacji natryskowych pianami PUR jest opłacalnym wyborem, szczególnie w momencie, kiedy ten rodzaj izolacji coraz bardziej zyskuje na popularności wśród inwestorów prywatnych i komercyjnych. Dobór odpowiedniego sprzętu, komponentów oraz stworzenie zespołu doświadczonych profesjonalistów to gwarancja realizowania zleceń na wysokim poziomie i z efektem spełniającym oczekiwania klientów. Asteco, jako autoryzowany dystrybutor urządzeń i systemów do wykonywania izolacji natryskowych firmy Graco, oferuje profesjonalne doradztwo i serwis produktów w trzech centrach, w Warszawie, Olsztynie oraz Poznaniu. Zapraszamy do rozmowy i poznania szerokiej gamy oferowanych przez nas produktów i rozwiązań technologicznych firmy Graco. Z przyjemnością opowiemy o systemach natryskowych Graco, technologii natrysków oraz podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z branży natryskowych izolacji termicznych.