Co się liczy w branży izolacji natryskowych?Kluczowe elementy działalności w izolacjach PUR.

Co się liczy w branży izolacji natryskowych?Kluczowe elementy działalności w izolacjach PUR.

Wejście na rynek izolacji termicznych wykonywanych metodą natryskową jest decyzją wymagającą wcześniejszego przygotowania. Np. analizy konkurencji, rynku, przygotowania rzetelnego biznesplanu oraz planowania rozwoju firmy. Jednak rynek natryskowych izolacji pianami PUR to branża wciąż się rozwijająca i przyjmująca nowe firmy. Inwestycja w wysokiej jakości sprzęt i dobrze wyszkolony personel oraz skuteczna promocja to klucz do sukcesu. W poniższym artykule opisujemy kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki temu, podczas zakładania działalności PUR, będzie ona opłacalna i zwiększy szanse utrzymania się na rynku. 

Profesjonalny zespół i wsparcie techniczne 

Przed rozpoczęciem działalności w zakresie natryskowych izolacji termicznych warto zadbać o zespół profesjonalistów. Najlepiej sprawdzą się osoby z kilkuletnim doświadczeniem w pracy przy izolacjach natryskowych. W innym przypadku niezbędne jest odpowiednie szkolenie praktyczne u autoryzowanych dostawców materiałów PUR . Pozwoli to na wykonywanie każdego zlecenia szybko i sprawnie przy zachowaniu wysokiej jakości izolacji. Odpowiednia załoga sprawi, że działalność w zakresie wykonywania izolacji termicznych metodą natryskową będzie opłacalna. Branża natryskowa rozwija się bardzo dynamicznie. Warto więc pamiętać o śledzeniu trendów, nowości i szkoleniu pracowników z zakresu nowych urządzeń, komponentów chemicznych czy technik wykonywania natrysków. Jednak sprawny i doświadczony zespół pracowników wykonujących izolacje natryskowe pianą to nie wszystko. W branży, której podstawę stanowi wysokiej jakości sprzęt do wykonywania natrysków, warto korzystać ze wskazówek i podpowiedzi, jakie mogą dostarczyć jedynie specjaliści przeszkoleni przez producenta urządzeń. Porady i pomoc jakiej udzielą może dotyczyć nie tylko sprzętu czy komponentów, ale również zarządzania i prowadzenia projektów w branży natryskowej. 

Najlepszy sprzęt i sprawdzone komponenty

Oprócz odpowiedniego personelu bardzo ważne jest, aby zainwestować w najlepszy sprzęt do piany poliuretanowej i wykonywania izolacji natryskowych. Urządzenie powinno być dobrane dokładnie pod kątem prac, które mają znaleźć się w zakresie usług świadczonych przez firmę. Zastosowania komercyjne wymagają urządzenia do natryskiwania pianki, oferującego większą wydajność w porównaniu ze sprzętem do prac domowych. Dokładne planowanie i wcześniejsze określenie docelowego klienta pozwolą na dobór lepszego sprzętu i komponentów, a co za tym idzie wzrost opłacalności firmy. 

Projekty komercyjne wymagają zastosowania  pianki o wysokiej gęstości, czyli tzw. piany zamkniętokomórkowej, aplikowanej mocnymi wydajnymi dozownikami. Mniejsze projekty pozwalają zastosować  sprzęt o mniejszej wydajności i wykorzystać pianę otwartokomorową. Należy pamiętać, że dozowniki piany występują w różnych konfiguracjach i wydajnościach, co pozwala na dopasowanie urządzenia pod odpowiednią aplikację piany natryskowej.

Systemy dozowania piany mają różne opcje zasilania, w tym pneumatyczne, hydrauliczne i elektryczne. Pompy napędzane powietrzem zużywają mniej energii elektrycznej, co czyni je przystępnymi dla wykonawców mniejszych prac. Systemy  elektryczne zużywają więcej mocy i są bardziej wydajne od urządzeń pneumatycznych odpowiednie do podstawowych jak i komercyjnych. Dozowniki hydrauliczne przeznaczone do wykonywania dużych komercyjnych zastosowań, wymagają niewielkiej konserwacji i są mniej podatne na nierównowagi ciśnień komponentów. Renomowani producenci urządzeń do izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi, jak chociażby amerykańska firma Graco, oferują sprzęt świetny jakościowo i zarazem wydajny. Renomowane marki to sprzęt w konkurencyjnych cenach, z profesjonalnym wsparciem technicznym przez cały okres eksploatacji. Inwestowanie w wysokiej jakości sprzęt pozwala na wykonanie prac dokładnie i przy możliwie najkrótszych przestojach. Dodatkowo – wysokiej klasy urządzenia są mniej podatne na awarie. Niskie koszty napraw i konserwacji, to niższe koszty firmy. 

Właściwe oszacowanie kosztów materiałów 

Kluczowym elementem przyczyniającym się do opłacalności prowadzenia firmy, wykonującej izolacje termiczne metodą natryskową? Na pewno bardzo dokładne oszacowanie wszystkich kosztów materiałów oraz związanych z nimi kosztów ogólnych dostaw dla każdego projektu. Przy planowaniu i przygotowaniu realizacji należy upewnić się, że wszystkie używane materiały eksploatacyjne mają wysoką wydajność. Pozwoli to na jednorazowe, właściwe wykonanie projektu. Bez konieczności poprawek i napraw, które mogłyby pojawić się jako konsekwencja niewłaściwie wykonanej izolacji. 

Rozpoczęcie działalności w branży termicznych izolacji natryskowych pianami PUR jest opłacalnym wyborem. Szczególnie w momencie, kiedy ten rodzaj izolacji coraz bardziej zyskuje na popularności wśród inwestorów prywatnych i komercyjnych. Dobór odpowiedniego sprzętu, komponentów oraz stworzenie zespołu doświadczonych profesjonalistów to gwarancja realizowania zleceń na wysokim poziomie. A także z efektem spełniającym oczekiwania klientów. Asteco, jako autoryzowany dystrybutor urządzeń i systemów do wykonywania izolacji natryskowych firmy Graco, oferuje profesjonalne doradztwo i serwis produktów. Jesteśmy dostępnie w trzech centrach: w Warszawie, Olsztynie oraz Poznaniu. Zapraszamy do rozmowy i poznania szerokiej gamy oferowanych przez nas produktów i rozwiązań technologicznych firmy Graco. Z przyjemnością opowiemy o systemach natryskowych Graco i technologii natrysków. Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem z branży natryskowych izolacji termicznych.