Graco Reactor 3 – rewolucja na rynku urządzeń do natrysku piany

Graco Reactor 3 – rewolucja na rynku urządzeń do natrysku piany

Amerykańska marka Graco od dekad pozostaje liderem innowacji na rynku urządzeń do natrysku piany i polimocznika. Ich najnowsza linia – Graco Reactor 3 – rewolucjonizuje proces izolacji natryskowej, oferując jeszcze bardziej wydajny i precyzyjny natrysk materiałów izolacyjnych.

Graco Reactor – długa historia innowacji

Pierwsze urządzenia Graco Reactor powstały na początku XXI wieku, otwierając nowy etap rozwoju wysokiej jakości systemów do natrysku piany poliuretanowej i innych materiałów izolacyjnych. Systemy Graco Reactor od początku były wykorzystywane głównie w budownictwie, przemyśle, naprawach i innych zastosowaniach izolacyjnych, wyrabiając sobie markę najbardziej niezawodnych i innowacyjnych na rynku. 

Aplikator natryskuje pianę na nieocieplone poddasze

Graco Reactor od lat słyną z precyzyjnego i skutecznego natrysku piany poliuretanowej, która ma szerokie zastosowanie w izolacji budynków, konstrukcji przemysłowych, zbiorników, obiektów rolniczych i innych obiektów. System zdobył zaufanie wykonawców, oferując wysoką wydajność, szybkie mieszanie i równomierne aplikowanie materiałów, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów w procesie natrysku izolacji. Graco Reactor zapewnia precyzyjną kontrolę parametrów aplikacji, takich jak ciśnienie, temperatura i proporcje komponentów, co umożliwia dostosowanie procesu do specyficznych wymagań aplikacji.

Najnowszym dzieckiem amerykańskiego koncernu jest linia Graco Reactor 3. Innowacje linii Graco Reactor 3 umożliwiają jeszcze prostszy sposób uruchamiania, łatwą obsługę i konserwację, pełną komunikację od beczki po pistolet, interaktywną kontrolę gwarantującą optymalne parametry oraz inteligentną technologię pozwalającą precyzyjnie kontrolować przepływ materiału, ciśnienie i temperaturę, aby uzyskać doskonałą powtarzalność proporcji.

Urządzenia do natrysku piany Graco Reactor zmieniają zupełnie sposób myślenia o procesie wykonania izolacji natryskowej dzięki zupełnie nowym rozwiązaniom. Poniżej znajdziecie listę tych najważniejszych. 

Mniejszy rozmiar

To, co najbardziej rzuca się w oczy, w urządzeniach Graco Reactor 3, to mniejsze gabaryty. Znacznie pomniejszony rozmiar tych urządzeń w porównaniu do poprzednich linii Graco Reactor znacznie upraszcza kwestie związane z transportem i daje Ci zdecydowanie większą mobilność. O tym, jak istotną jest ta kwestia, wie każdy wykonawca, który ma doświadczenie z instalacją agregatu w swoim samochodzie. 

Nowy dotykowy ekran

Nowy, dotykowy ekran pozwala mieć wszystkie wskaźniki natrysku pod kontrolą w jednym miejscu. Nowy interfejs jest jeszcze bardziej intuicyjny, dzięki czemu łatwiej i bardziej precyzyjnie dobierzesz ustawienia do swoich potrzeb i ułatwisz sobie pracę w różnych warunkach i lokalizacjach.

Nowy system wyłączania pompy zasilającej

Od teraz wyłączenie pompy transferowej i samego urządzenia odbywa się automatycznie, kiedy beczka zostanie opróżniona. To zabezpiecza maszynę przed przedostaniem się do systemu powietrza, które ma negatywny wpływ na proporcje dozowanego materiału.

Większa precyzja

Dokładniejsze niż kiedykolwiek mieszanie składników przekłada się na precyzję oraz jakość aplikacji materiałów izolacyjnych. Większa precyzja z kolei oznacza optymalizację zużycia materiału i większą rentowność Twojego biznesu. 

Zaawansowany system sterowania

Graco Reactor 3 wyposażony jest w zaawansowany system sterowania, który pozwala na łatwe monitorowanie i dostosowanie parametrów mieszania i aplikacji, co ma istotne znaczenie dla skuteczności procesu.

Niezależne podgrzewanie węży

Graco Reactor 3 oferuje niezależną kontrolę nad temperaturą węży A i B, co umożliwia precyzyjne równoważenie ciśnienia, a tym samym znacznie lepszą wydajność. Nowa linia wprowadza też nowy wąż podgrzewany wewnętrznie, oferujący najmniejsze i najlżejsze złącza na rynku i możliwość podłączania/odłączania elementu grzejnego strumienia cieczy na każdym złączu węża.

Technologia ProConnect

To system szybkiej wymiany bloku mieszającego. Dzięki tej innowacji można szybko wymienić blok mieszający bez konieczności korzystania z narzędzi. Ułatwia to utrzymanie sprzętu w optymalnej kondycji i minimalizuje przestoje.

Inteligentny system sterowania

Graco Reactor 3 wyposażony jest w inteligentny system sterowania, który umożliwia programowanie, monitorowanie i kontrolowanie procesu mieszania i aplikacji. Dzięki temu wykonawca może dostosować parametry w czasie rzeczywistym, co przekłada się na lepszą kontrolę nad procesem i optymalne wykorzystanie materiałów.

Wszystkie te innowacje mają na celu usprawnienie pracy z Graco Reactor 3, zwiększenie efektywności i precyzji aplikacji materiałów izolacyjnych oraz zapewnienie bezpieczeństwa i wydajności w procesie pracy. Co najważniejsze, nowe rozwiązania przekładają się także na optymalizację kosztów i większe zadowolenie inwestorów. To z kolei pozwala dać Twojemu biznesowi zupełnie nowy impuls do szybkiego rozwoju. 

Wersje dostosowane do Twoich potrzeb

Linia Graco Reactor 3 jest dostępna w trzech wersjach, dzięki czemu można precyzyjnie dobrać urządzenie do swoich potrzeb. 

W wersji Standard otrzymujemy ekran dotykowy ADM, bezszczotkowy silnik, aktywną pompę smarująca ISO, możliwość pobieranie danych z USB, małe zawory recyrkulacyjne, proste filtry siatkowe Y, niezależne podgrzewanie węża A i B oraz tryb sterowania rezystancją. 

Wersja Pro daje Ci dodatkowo większy wybór elementów grzejnych, duże, łatwo dostępne filtry wlotowe, moduł komórkowy Reactor Connect, duże zawory recyrkulacyjne, bagnety ze skalą poziomu napełnienia beczek, automatyczne równoważenie ciśnienia, zarządzanie mocą oraz automatyczne aktualizacje oprogramowania za pośrednictwem transmisji komórkowej. 

I wreszcie wersja Elita. Oprócz tego, co zapewnia wersja Pro umożliwia dodatkowo pełną kontrolę nad systemem Katalyst, służącym do rozwiązywania problemów związanych z nieprawidłowymi proporcjami. I tak na przykład, by w strumieniu materiału nie pojawiło się powietrze, Katalyst automatycznie wyłącza system po wyczerpaniu się materiału. System automatycznie dostosowuje także moc pomp, by wyeliminować problemy związane z podawaniem zimnych materiałów. 

Oprócz systemu Katalyst wersja Elite zawiera czujniki temperatury i ciśnienia na wlocie, pulpit nawigacyjny generatora, optymalizację pomp transferowych Core E1 oraz programowanie Smart Control i Smart Supply. 

Model Reactor 3E-XP1E-XP2E-XP1E-XP2E-XP1E-XP2
Bezszczotkowy silnik1.8 HP2.5 HP1.8 HP2.5 HP1.8 HP2.5 HP
Maks. przepływ5,6 l/min 1.5 GPM7,5 l/min 2 GPM5,6 l/min 1.5 GPM7,5 l/min 2 GPM5,6 l/min 1.5 GPM7,5 l/min 2 GPM
Maksymalne ciśnienie205 barów240 barów205 barów240 barów205 barów240 barów
Ogrzewanie główne10 kw15 kW10 kw15 kW10 kw15 kW
Blok podgrzewaczaPojedynczyPodwójnyPojedynczyPodwójnyPojedynczyPodwójny
Maks. długość węża67m97m67m97m67m97m
Porównanie wersji Reactor 3

Zastosowanie

Graco Reactor 3 to zaawansowany system do mieszania i aplikowania piany poliuretanowej oraz innych materiałów izolacyjnych. Jest to sprzęt wykorzystywany w przemyśle budowlanym do izolacji termicznej domów i innych budynków, uszczelniania, oraz do tworzenia powłok ochronnych.

Dostępność w Polsce

Od 2012 roku urządzenia Graco Reactor sprowadza do Polski Asteco, dziś jedyny w kraju Strategiczny Partner amerykańskiej firmy. Kupując urządzenie Graco Reactor w Asteco, masz pewność wsparcia merytorycznego i idealnego doboru parametrów. Firma oferuje też szkolenia, wdrożenia, system gwarancyjny i serwis. Ten ostatni ma kluczowe znaczenie w konserwacji sprzętu, a jego jakość od lat doceniają wykonawcy izolacji w całej Polsce. 

Wykorzystaj innowacje najnowszej linii urządzeń do natrysku piany i polimocznika Graco Reactor 3, która powstała, by uprościć Ci pracę oraz dać większą pewność i zwiększoną wydajność. Nie czekaj, skontaktuj się już dzisiaj z Janem Moksikiem, dyrektorem ds. technicznych w Asteco, by poznać szczegóły i pchnąć swój biznes do świata innowacji (telefon 606 771 860). 

Zobaczcie też, jak w szczegółach o linii Graco Reactor opowiada na naszym profilu facebookowym. Pierwsza część dostępna jest tutaj, a druga tutaj