Airlessco – legenda technologii natryskowych

Airlessco – legenda technologii natryskowych

Urządzenia natryskowe amerykańskiej marki Airlessco są jednymi z najlepszych produktów tego typu na świecie. Będąc jedynym strategicznym partnerem tego producenta w Polsce, przedstawiamy ofertę producenta, który w branży stanowi synonim solidności i niezawodności. 

Historia słynnego producenta agregatów

Airlessco to amerykański koncern, który powstał w 1975 roku. Od samego początku działalność firmy skupiała się na produkcji wysokociśnieniowych agregatów malarskich i malarsko-szpachlarskich, a także malowarek drogowych. Wszystko zaczęło się w garażu, jeszcze na początku lat 70-tych, kiedy to mieszkający w USA Miroslav Liska stworzył agregat malarski, który przeszedł do historii jako Airlessco 3100. To był początek serii wydajnych i nowoczesnych agregatów, które dziś są punktem odniesienia dla całej branży systemów natryskowych. 

Urządzenia szybko zyskały uznanie wśród wykonawców korzystających z technologii natryskowych. Zostały również zauważone przez firmę Graco, która w 2008 roku kupiła Airlessco z zamysłem rozwoju marki. Spotkanie dwóch legend systemów natryskowych napędziło rozwój technologiczny urządzeń i ekspansję marki na globalnym rynku. 

Agregaty malarskie

Producent Airlessco oferuje szereg modeli agregatów malarskich dla mniejszych i większych wykonawców. Dużą popularnością cieszą się modele SP 380, MP 455, LP 555 i LP 955. Na tych sprzętach można pracować z farbami wodnymi i syntetycznymi, akrylowymi, dyspersyjnymi, a także lakierami, impregnatami i gruntami.

Agregaty malarsko-szpachlarskie

Wśród firm pracujących z gładziami szpachlowymi uznanie zyskały agregaty Airlessco TS 1750 i HSS 9950. Oba dedykowane są do dużych projektów mieszkalnych, handlowych i przemysłowych. Z łatwością radzą sobie z zasysaniem nawet ciężkich produktów. Agregat malarsko-szpachlarski Airlessco TS 1750 wyróżnia się większą mocą silnika, niezbędną do intensywnej pracy przy dużych inwestycjach.

Malowarki drogowe

Airlessco Sure Stripe 4350, Sure Stripe 3350 i Sure Stripe 3350 SP to urządzenia do profesjonalnego oznakowania poziomych powierzchni, takich jak parkingi, skrzyżowania czy ścieżki rowerowe. Model Sure Stripe 4350 doskonale sprawdzi się do średnich i dużych zadań, gdzie potrzebna jest zwiększona wydajność. Niższe modele są idealne do oznakowania mniejszych parkingów, terenów szkół i obiektów sportowych. 

Agregaty do membran dachowych

W ofercie Airlessco znajdziemy również hydrauliczne agregaty do aplikacji płynnej membrany. Urządzenia te pozwalają szybko i precyzyjnie wykonać hydroizolację nowych dachów, jak i renowację zużytych pokryć dachowych. Są to modele Airlessco HSS 9950 (agregat hydrauliczny) oraz Airlessco TS 1750.