Jak urządzić poddasze? Nietypowe inspiracje z Instagrama

Jak urządzić poddasze? Nietypowe inspiracje z Instagrama

Szukasz sposobów na oryginalne urządzenie poddasza? Instagram to prawdziwa kopalnia wnętrzarskich inspiracji. Tutaj znajdziesz mnóstwo pomysłów na to, jak ciekawe i funkcjonalnie wykorzystać taką przestrzeń.

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o domku na drzewie? Urządzając poddasze możemy stworzyć wspaniałą alternatywę takiego miejsca dla siebie. Na antresoli pod skosem można złapać chwilę oddechu lub uciąć sobie popołudniową drzemkę. Wystarczy tylko wejść na górę po drabinie, która stanowi swoistą dekorację salonu.

Poddasze to idealne miejsce na cichy gabinet. Aby ciekawie zaaranżować swoje domowe biuro czy pracownię można podkreślić ścianę za biurkiem. Zwykle malujemy poddasze na jasne kolory, ale ta aranżacja pokazuje, że nawet czerń na poddaszu z odpowiednimi dodatkami może wyglądać dobrze.

Kuchnia na poddaszu także może być atrakcyjna i wygodna. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zabudowa pod sufit, która pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod skosami. To jednak nie jedyna opcja. Spójrzcie jak ciekawie wygląda kuchnia bez górnych szafek urządzona pod oknami dachowymi. Wieczorem blat roboczy oświetlają lampy na wysięgnikach. Do tego te niesamowite skosy. Robią wrażenie! 

Co powiecie na sypialnię z takim widokiem? Współczesna architektura często sięga po przeszklenia. W aranżacji nie potrzeba wiele, bo natura podkreślona przez geometrię gra tu pierwsze skrzypce. Wysokie poddasze z widokiem na las wygląda obłędnie. W środku mamy nawiązanie do tego, co za oknem – drewniane pieńki w formie stolików nocnych. 

To projekt poddasza, który zyskał ogromną popularność na Instagramie i pojawił się na wielu profilach. W otwartej przestrzeni urządzono sypialnię, garderobą i specjalną strefę z toaletką. Jak Wam się podoba ten projekt poddasza?