Wąż do natrysku – jak wybrać?

Wąż do natrysku – jak wybrać?

Wąż grzewczy to bardzo ważna część urządzenia do natrysku piany. Niewłaściwe dobranie średnicy i długości względem wydajności maszyny powoduje złe przetworzenie materiału. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu, co oferują dostępne na rynku produkty. 

Od jakości i parametrów węża zależy bardzo wiele, ale najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Dobrej jakości produkt daje nam pewność, że nie rozerwie się podczas natrysku i nie wyrządzi szkód w trakcie inwestycji.

Oto kilka aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie węża grzewczego.

Długość

W zależności od wydajności maszyny możemy zdecydować się na długość od 10 do aż 120 m. Węże dostępne są w odcinkach 3 m, 10 m i 15 m, a także różnym przekroju (średnicy). Dobór długości i średnicy ma ogromny wpływ na utrzymanie ciśnienia podczas natrysku. 

Grzanie

Węże występują w opcji bez grzania i z grzaniem. Przy dużych maszynach stosowane są zawsze węże grzewcze, które utrzymują temperaturę materiału podczas natrysku. Co ważne, wąż nie służy do grzania materiału, tylko do utrzymywania jego stałej temperatury.

Złej jakości otuliny powodują spadki temperatury materiału podczas natrysku, co skutkuje złym procesem przetwarzania materiału.

Marka

Najlepszą renomą cieszę się wśród wykonawców węże grzewcze Graco. W przeciwieństwie do konkurencji zapewniają bardzo dobry materiał izolacyjny, który sprawia, że możemy cieszyć się jego stabilną temperaturą nawet w zimne dni. 

Kompatybilność

Jeśli pracujesz z urządzeniami do natrysku Graco Reactor, zadbaj o pełną kompatybilność. Oryginalne węże umożliwią Ci podpięcie się do wszystkich typów urządzeń i akcesoriów, takich jak Pistolet Fusion AP

Oplot

Od tego, jak mocny jest oplot, zależy, na ile bezpieczny będzie Twój wąż w trakcie składowania i transportu.

Ciśnienie

Sprawdź dokładnie, jakie ciśnienie natrysku oferuje wąż. Węże Graco dają możliwość natryskiwania pod ciśnieniem od 140 barów (wersje niskociśnieniowe) do nawet 240 barów i więcej. 

Od niedawna na rynku dostępne są nowe, bardziej elastyczne węże grzewcze od Graco z bezszwowymi łączeniami, które są 20% lżejsze. Wszystkie połączenia elektryczne są teraz oddalone od pistoletu, a ulepszone materiały są bardziej odporne na wyższe temperatury.