Graco – amerykański lider rynku technologii natryskowych

Graco – amerykański lider rynku technologii natryskowych

Rynek technologii natryskowych nie wyglądałby tak, jak wygląda, gdyby nie Graco. Ta amerykańska firma od dekad uważana jest za synonim funkcjonalności, niezawodności i solidności. Wiele kluczowych dziś rozwiązań wykorzystywanych w agregatach malarskich czy urządzeniach do natrysku piany, nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby nie innowacyjny kierunek obrany przez Graco.

Firma istnieje na rynku od 1926 roku. To amerykański koncern, który jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań do transferu pyłów i proszków. Obecnie zatrudnia około 3500 osób i obsługuje tysiące klientów w ponad 100 krajach. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją systemów i urządzeń służących do przemieszczania, mierzenia, kontrolowania, dozowania i natryskiwania szerokiej gamy materiałów. Jedną z najważniejszych gałęzi produktów GRACO są reaktory do natrysku piany PUR, przez wielu wykonawców uznawane za bezkonkurencyjne. Słyną przede wszystkich z wydajności, długiej żywotności i jednocześnie niskich kosztów eksploatacji. Jako Strategiczny Partner Graco w Polsce przedstawiamy Wam rozwiązania oferowane przez tego producenta.

Reaktory pneumatyczne

Ten typ reaktorów do natrysku piany wyróżnia prosta budowa. Większość osób samemu poradzi sobie z konserwacją i ewentualnymi naprawami. Reaktory pneumatyczne w znacznej mierze zasilane są sprężonym powietrzem, co oznacza, że pobierają mało prądu. Polecamy modele GRACO PS-25, A-25 t oraz A-XP1.

Reaktory elektryczne

Reaktory elektryczne znane są z tego, że mają najmniej awaryjny silnik. W tym przypadku stosuje się silnik krokowy bezszczotkowy, który pozwala na najdokładniejszą kontrolę ciśnień. Oferta reaktorów elektrycznych GRACO obejmuje: GRACO Reactor 2 E-30 Elite, GRACO Reactor 2 E-XP2, GRACO Reactor E-10, GRACO Reactor E-10 HP, GRACO Reactor E-20 i GRACO Reactor E-XP1.

Reaktory hydrauliczne

Hydrauliczne reaktory do natrysku piany PUR przeznaczone do pracy ciągłej. Wydajność, trwałość i niezawodność – to kluczowe cechy tych maszyn. Obecnie portfolio Graco zawiera następujące modele hydrauliczne: GRACO Reactor 2 H-30, GRACO Reactor 2 H-40, GRACO Reactor 2 H-50, GRACO Reactor 2 H-XP2, GRACO Reactor 2 H-XP3, GRACO Reactor H-VR.

Reaktory zintegrowane

Systemy zintegrowane marki Graco stanowią alternatywę do ciągnięcia generatora za samochodem. W ofercie mamy jednostki, które zadowolą najbardziej wymagających wykonawców: GRACO Reactor A25 – UNITED, GRACO Reactor 2 – UNITED i GRACO Reactor 2 EXP2- UNITED. Reaktory są osadzone z generatorem prądu na jednej, wspólnej platformie. Dodatkowo systemy zintegrowane są wyposażone w kompresor oraz osuszacz powietrza. 

Akcesoria systemu Graco Pur

Ta kategoria obejmuje wysokiej jakości osprzęt do urządzeń natryskowych, m.in. pistolety do natryskiwania izolacji piankowej z serii Fusion, komory mieszania, pompy transferowe i podgrzewane węże umożliwiające utrzymanie prawidłowej temperatury płynu podczas natryskiwania.