Agregaty natryskowe Graco – lider na rynku technologii natryskowych

Rynek technologii natryskowych nie wyglądałby tak, jak wygląda, gdyby nie agregaty Graco. Ta amerykańska firma od dekad uważana jest za synonim funkcjonalności, niezawodności i solidności. Co ważniejsze, wiele kluczowych dziś rozwiązań wykorzystywanych w agregatach malarskich czy urządzeniach do natrysku piany, nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby nie innowacyjny kierunek obrany przez Graco.

Firma istnieje na rynku od 1926 roku. To amerykański koncern, który jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań do transferu pyłów i proszków. Obecnie zatrudnia około 3500 osób i obsługuje tysiące klientów w ponad 100 krajach.

Graco zajmuje się projektowaniem oraz produkcją systemów i urządzeń służących do przemieszczania, mierzenia, kontrolowania, dozowania i natryskiwania szerokiej gamy materiałów. Jedną z najważniejszych gałęzi produktów GRACO są agregaty do natrysku piany PUR. Przez wielu wykonawców uznawane za bezkonkurencyjne. Słyną przede wszystkich z wydajności, długiej żywotności i jednocześnie niskich kosztów eksploatacji.

Jako Strategiczny Partner Graco w Polsce przedstawiamy Wam rozwiązania oferowane przez tego producenta.

Agregaty pneumatyczne do piany PUR

Ten typ reaktorów do natrysku piany wyróżnia prosta budowa. Jednak większość osób, ceni sobie fakt, że samemu łatwo poradzić sobie z konserwacją i ewentualnymi naprawami. Reaktory pneumatyczne w znacznej mierze zasila sprężone powietrzem, co oznacza, że pobierają mało prądu. Jako przykład polecamy modele GRACO PS-25, A-25 t oraz A-XP1.

Agregaty elektryczne

Agregaty elektryczne znane są z tego, że mają najmniej awaryjny silnik. Oznacza to, że w tym przypadku stosuje się silnik krokowy bezszczotkowy, ponieważ pozwala to na najdokładniejszą kontrolę ciśnień. Oferta reaktorów elektrycznych GRACO obejmuje: GRACO Reactor 2 E-30 Elite, GRACO Reactor 2 E-XP2, GRACO Reactor E-10, GRACO Reactor E-10 HP, GRACO Reactor E-20 i GRACO Reactor E-XP1.

Agregaty hydrauliczne Graco

Hydrauliczne agregaty do natrysku piany PUR przeznaczamy do pracy ciągłej. Wydajność, trwałość i niezawodność – to kluczowe cechy tych maszyn. Obecnie w portfolio Graco znajdują się następujące modele hydrauliczne takie jak np. GRACO Reactor 2 H-30, GRACO Reactor 2 H-40, GRACO Reactor 2 H-50, GRACO Reactor 2 H-XP2, GRACO Reactor 2 H-XP3, GRACO Reactor H-VR.

Agregaty zintegrowane Graco

Systemy zintegrowane marki Graco są alternatywą do ciągnięcia generatora za samochodem. W ofercie mamy jednostki, które zadowolą najbardziej wymagających wykonawców: GRACO Reactor A25 – UNITED, GRACO Reactor 2 – UNITED i GRACO Reactor 2 EXP2- UNITED. Reaktory są osadzone z generatorem prądu na jednej, wspólnej platformie. Dodatkowo systemy zintegrowane są wyposażone w kompresor oraz osuszacz powietrza.

Akcesoria systemu Graco PUR

Ta kategoria obejmuje wysokiej jakości osprzęt do urządzeń natryskowych, m.in. pistolety do natryskiwania izolacji piankowej z serii Fusion, komory mieszania, pompy transferowe i podgrzewane węże, umożliwiające utrzymanie prawidłowej temperatury płynu podczas natryskiwania