Asteco – dostawca najwyższej jakości rozwiązań dla profesjonalistów.

Asteco – dostawca najwyższej jakości rozwiązań dla profesjonalistów.

Jako dystrybutor legendarnego amerykańskiego producenta maszyn natryskowych – firmy Graco, w swojej ofercie, Asteco posiada szeroki wachlarz produktów dedykowanych wykonywaniu natryskowych izolacji termicznych pianami PUR, które gwarantują efektywną pracę, najwyższą jakość wykonania usługi oraz pełne zadowolenie klienta końcowego.

Najwyższa jakość systemów natryskowych pian PUR w produktach Graco

Graco, powstało w 1926 roku, będąca aktualnie potentatem wśród producentów systemów transferu płynów firma, wyznacza najwyższe standardy produktów i systemów dla branż związanych z wykonywaniem izolacji natryskowych pianą PUR, nakładania powłok, farb, warstw wykończeniowych, ochronnych jak również klejących i uszczelniających. Producent niezmiennie kładzie szczególny nacisk na nieustanny rozwój technologiczny i oferowanie coraz lepszych rozwiązań dla profesjonalistów pracujących między innym w branży izolacji natryskowych. Graco jest, zdecydowanie zasłużenie, wyznacznikiem najwyższych standardów produkcji systemów natryskowych dla szeroko pojętej branży budowlanej. 

Wśród rozbudowanej oferty maszyn natryskowych firmy Graco, znaleźć można trzy rodzaje reaktorów wraz z akcesoriami przeznaczonymi do aplikacji natryskowej piany PUR, jak również urządzenia zintegrowane. 

Profil firmy a wybór odpowiedniego systemu natryskowego pian PUR

Głównym powodem, dla którego izolacje termiczne wykonywane metoda natryskową pianą PUR cieszą się rosnącą popularnością, poza skutecznym i wysokim poziomem termoizolacji są:

 • wysoka wydajność, 
 • krótki czas wykonania,
 • brak konieczności zakupu i montażu elementów dodatkowych, 
 • ograniczona ilość odpadów pozostałych po natrysku,
 • brak mostków termicznych,
 • niezmienność parametrów nawet do 25 lat.

Dla każdego końcowego odbiorcy usługi natryskowej izolacji pianą poliuretanową liczy się jakość wykonanej izolacji. Stąd też, dostarczane przez firmę Graco rozwiązania pozwalają na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagającego klienta. W trzech podstawowych rodzajach reaktorów: pneumatycznych, elektrycznych i hydraulicznych, producent zastosował różnorodne udogodnienia, które mają na celu przyspieszenie i podniesienie komfortu pracy przy zachowaniu najwyższej jakości usługi końcowej.

Elektryczny, pneumatyczny czy hydrauliczny – jaki rodzaj reaktora wybrać?

Elektryczne maszyny natryskowe do pian PUR są najczęstszym wyborem w branży izolacji natryskowych i są powszechnie uważane za rozwiązania o średniej wydajności w atrakcyjnej i przystępnej cenie. Reaktory elektryczne doskonale sprawdzą się w budownictwie mieszkaniowym, deweloperskim i przemysłowym o średniej wielkości. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że reaktor pneumatyczny wymaga dodatkowego źródła energii, którego zakup stanowi dodatkowy koszt.

Reaktory pneumatyczne uważane są za łatwe w obsłudze maszyny natryskowe przeznaczone dla zastosowań o niskiej wydajności. Pneumatyczne reaktory do natrysku pian PUR są częstym wyborem w przypadku początkujących wykonawców izolacji natryskowych lub jako rozwiązanie wewnątrzzakładowe. To jedyne rozwiązanie które umożliwia podpięcie się pod istniejące instalację elektryczne 400V i obniża koszty użytkowania.

Natryskowe maszyny hydrauliczne, to reaktory charakteryzujące się bardzo dużą wydajnością. Doskonale sprawdzają się w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, jak również dekarstwie oraz izolacjach natryskowych związanych z wydobyciem płynnych paliw kopalnych (ropa naftowa i gaz ziemny). Maszyny natryskowe napędzane hydraulicznie pozwalają na szybkie i bardzo wydajne aplikowanie piany PUR

Niezależnie od wyboru rodzaju napędu maszyn natryskowych, należy pamiętać o konieczności konserwacji sprzętu, która wykonywana prawidłowo (a przede wszystkim) regularnie, pozwala na maksymalne wydłużenie wydajności oraz żywotności urządzenia. Typowy okres zdatności do użytku maszyn natryskowych waha się pomiędzy 5 – 8 lat. W przypadku maszyn Graco, solidna konstrukcja wykonana na bazie wysokiej jakości części, pozwala na użytkowanie systemów natryskowych nawet do 12 lat. 

We wszystkich dostępnych reaktorach natryskowych producent, firma Graco, zastosowała nowoczesne rozwiązania technologiczne – oprogramowanie pozwalające na zdalne sterowanie urządzeniem, zbierające dane dotyczące wydajności i pracy urządzenia, co pozwala na ich analizę i wprowadzanie potrzebnych modyfikacji.

Produkty Graco w ofercie Asteco

Pistolet natryskowy Graco Fusion AP

W ofercie Asteco znaleźć można szeroką gamę produktów, z każdego rodzaju, co pozwoli na znalezienie rozwiązania odpowiedniego do profilu każdej firmy:

 • Pneumatyczne reaktory do natrysku piany PUR i polimocznika (modele Graco Reactor A-25, Graco Reactor A-XP1, Graco Gunteco PS-25)
 • Elektryczne reaktory do natrysku piany PUR i polimocznika (modele Graco Reactor 2 E-30, Graco Reactor 2 E-XP2, Graco Reactor E-10, Graco Reactor E-20, Graco Reactor E-XP1, Graco Reactor E-10Hp)
 • Hydrauliczne reaktory Graco do hydro i termoizolacji (Graco Reactor 2 H-30, Graco Reactor 2 H-40, Graco Reactor 2 H-50, Graco Reactor 2 H-XP2, Graco Reactor 2 H-XP3, Graco Reactor H-VR)
Pompy transferowe do przesyłania materiału do dozowników reaktora

Asteco oferuje również szereg akcesoriów systemu Graco Pur:

 • Komory mieszania AF i AR,
 • Pistolet Fusion AP,
 • Pistolety Fusion PC – nowość,
 • Pistolet Fusion CS,
 • Pompy transferowe tłokowe T1 i T2 i T3,
 • Pompy transferowe pneumatyczne Husky 716 i 1050,
 • Pistolet Fusion MP,
 • Pistolet Probler P2,
 • Podgrzewany wąż Graco Reactor,
 • Mieszadła o napędzie pneumatycznym,
 • Węże grzewcze w odcinkach od 3 mb do 15 mb.

Zapraszamy do rozmowy i poznania oferty systemów natryskowych pian poliuretanowych oraz innych produktów dostępnych w ofercie Asteco.