Agregaty pneumatyczne do piany PUR – pneumatyczne systemy natryskowe do izolacji pianą poliuretanową

Agregaty pneumatyczne do piany PUR – pneumatyczne systemy natryskowe do izolacji pianą poliuretanową

Rynek pian poliuretanowych (PUR) dynamicznie się rozwija. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów prywatnych jak i komercyjnych. Branża ociepleń natryskowych, podobnie jak większość branż związanych z pracami budowlanymi, jest w dużym stopniu oparta o wzajemne polecenia wykonawców.

Co zrobić by być wiarygodnym partnerem biznesowym? Takim, który profesjonalnie wykonuje powierzone zlecenia? Jak być polecanym dalej przez usatysfakcjonowanych klientów? Wykonawca musi swoją działalność opierać na najwyższej jakości produktach, niezawodnym sprzęcie, a przede wszystkim wykwalifikowanych fachowcach.

Jakość wykonania i doświadczeni specjaliści w zakresie ociepleń pianą PUR są kapitałem wypracowanym latami wewnątrz firmy. Jednak agregaty PUR to po prostu kwestia wyboru wykonawcy. Połączenie świetnych fachowców i wysokiej jakości sprzętu gwarantuje dostarczenie do klienta najwyższej jakości usługi. Usługi, która wykonana prawidłowo, pozwoli wykonać izolację budynku służącą inwestorowi przez wiele nadchodzących sezonów.

Wybór odpowiednich narzędzi – agregat do piany PUR to podstawa skutecznego działania

Podejmując decyzję o rozpoczęciu działalności w zakresie wykonywania izolacji budynków metodą natryskową, każdy przedsiębiorca powinien na wczesnym etapie zdefiniować klienta docelowego oraz zakres usług – czy będzie to wykonywanie izolacji natryskowych pianą PUR w budynkach wielkopowierzchniowych, czy skieruje swoje usługi do rynku inwestorów prywatnych. Taka decyzja pozwala zawęzić krąg poszukiwań odpowiedniego sprzętu.

Agregaty pneumatyczne i inne dostępne na rynku

Rynek natryskowych izolacji pianami PUR oferuje trzy rozwiązania maszynowe – agregaty elektryczne, hydrauliczne oraz pneumatyczne. We wcześniejszych artykułach omówione zostały dwa rodzaje najczęściej wykorzystywanych przez wykonawców agregatów – agregaty elektryczne oraz hydrauliczne. Zróżnicowane pod kątem zasilania, sposobu łączenia komponentów, mocy, a co najważniejsze, wydajności.

Urządzenia do wykonywania termoizolacji natryskowych o napędzie elektrycznym wykorzystywane są najczęściej w przypadku mniejszych inwestycji. Np. do ociepleń domów oraz niewielkich budynków komercyjnych. Ze względu na znacznie większą wydajność, agregaty hydrauliczne stosowane są przez wykonawców, podczas prac na budynkach wielkopowierzchniowych. Najczęściej w magazynach, halach produkcyjnych, fermach.

Czym zatem charakteryzuje się i gdzie znajduje zastosowanie trzeci i ostatni rodzaj agregatów do wykonania izolacji natryskowych? 

Agregaty pneumatyczne do piany PUR

Większość maszyn do natrysku opiera swoje działania na sprężeniu dwóch komponentów izolacyjnej piany PUR, które przekazywane do grzałek są podgrzewane a w końcowej fazie łączone. W efekcie połączenia podgrzanych komponentów – poliolu i izocyjnanianu, powstaje piana PUR, nanoszona na przeznaczone do zaizolowania powierzchnie przy pomocy pistoletu natryskowego.

Maszyny pneumatyczne jako głównego środka napędowego wykorzystują sprężone powietrze. Porównując je do hydraulicznych maszyn natryskowych, agregaty pneumatyczne charakteryzują się większym zapotrzebowaniem na prąd. Agregat do natrysku poliuretanu o napędzie pneumatycznym może osiągać maksymalne zapotrzebowanie do 11 kW i osiągać ciśnienie robocze rzędu 250 bar.

Pneumatyczne agregaty natryskowe, dzięki swoim średnim rozmiarom, łatwemu montażowi i demontażowi stanowią doskonałe wybór. Szczególnie dla wykonawców, którzy zakres swojej działalności skupili na inwestorach prywatnych. Przewagą pneumatycznych maszyn do natrysku izolacyjnej piany PUR jest łatwe utrzymanie i kontrola stałej temperatury. Co w połączeniu z wysokim natężeniem przepływu umożliwia szybką aplikację wysokiej jakości piany poliuretanowej na powierzchnie przeznaczone do ocieplenia.

ASTECO posiada w swojej ofercie dostępne poniższe modele pneumatycznych reaktorów natryskowych:

Wszystkie oferowane przez producenta urządzenia, to gwarancja niezawodnego sprzętu. Co przekłada się na wykonanie usług natrysku izolacji termicznych pianami PUR na najwyższym poziomie. 


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami. Zachęcamy do konsultacji ze specjalistami firmy Asteco, którzy pomogą dobrać odpowiedni sprzęt, w pełni spełniający Państwa potrzeby.