O czym warto wiedzieć rozpoczynając przygodę z pianami PUR?

O czym warto wiedzieć rozpoczynając przygodę z pianami PUR?

Kiedy decyzja, dotycząca rozpoczęcia działalności w branży natryskowych izolacji termicznych pianami PUR zapadła i strategicznie określony został docelowy odbiorca usługi – czas na kluczowy element. Kluczowy, dlatego, że leży u podstaw gwarancji sukcesu i dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Pierwszą i najważniejszą decyzją dla każdego przedsiębiorcy, jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Rynek izolacji natryskowych z roku na rok się rozrasta. Zwiększa się też dostęp do coraz to nowszych branż, w których wymagane jest stosowanie ocieplania metodą natryskową.

Każdy profesjonalny dostawca maszyn i systemów do wykonywania izolacji natryskowych posiada w swojej ofercie również konsultacje. Pozwolą one wykonawcy podjąć decyzję jaki sprzęt – odpowiednio do profilu usług oraz posiadanego budżetu wybrać. Rozważając rozpoczęcie działalności w branży natrysków pianą PUR warto mieć na uwadze, że maszyna wykonująca natrysk to dopiero początek drogi. Niezależnie czy jest napędzana elektrycznie, hydraulicznie czy pneumatycznie. Wykonywanie izolacji termicznych to proces zdecydowanie bardziej złożony niż mógłby się wydawać. Co za tym idzie, wymaga wieloelementowego systemu, który dopiero sprawnie i właściwie obsługiwany przynosi oczekiwane rezultaty.

Z czego składa się sukces, czyli jakie elementy wchodzą w skład systemu do wykonywania izolacji natryskowych pianą PUR.

Punktem wyjścia dla każdego, kto planuje działalność w branży izolacji natryskowej powinien być zakup … samochodu dostawczego. Pojazd musi posiadać odpowiednie parametry i być niezawodny pod kątem mechanicznym i technicznym. Należy zacząć od dopuszczalnej ładowności, która powinna wynosić minimalnie ponad 1000 kg. To waga komponentów, reaktora i dodatkowego osprzętu, która zmienia się w zależności od zlecenia. Oprócz ładowności, kluczowe znaczenie odgrywa przestrzeń ładunkowa. Podstawowe elementy systemu zawsze będą się powtarzały. Jednak same zlecenia wykonania izolacji natryskowej mogą być w różnej odległości i dotyczyć różnej wielkości powierzchni. Po wyborze samochodu, warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu. Ułatwi ono i przyspieszy wykonywanie zleceń, a to z kolei pozwoli na realizację natrysków dla większej liczby klientów.

Podstawowymi komponentami, które w wyniku reakcji chemicznej wytwarzają pianę PUR są: poliole i izocyjaniany. Są one transportowane w osobnych beczkach, każda o wadze około 250 kg. Ręczne wynoszenie beczek przede wszystkim spowalnia proces, ale, co ważniejsze, może powodować ryzyko rozszczelnienia bądź upuszczenia beczki z którymś z komponentów. Rozwiązanie? Montaż windy samochodowej, która nie tylko przyspieszy i ułatwi przygotowanie do pracy, ale również zadba o bezpieczeństwo komponentów a przede wszystkim – pracowników.

O ile winda samochodowa jest ułatwieniem, o tyle są elementy, w które samochód musi zostać wyposażony. Bez nich przedsiębiorca nie może sprawnie wykonywać usługi nakładania ocieplenia pianą PUR. Wydajna sprężarka, urządzenia mieszające, podgrzewany wąż do transferu komponentów i pistolet do nakładania piany to absolutne minimum. Warto wzbogacić park maszynowy firmy i zadbać również o dobrej jakości agregat prądotwórczy. Taki agregat pozwoli na wykonanie usługi również w lokalizacjach z utrudnionym dostępem do energii elektrycznej. Dzięki niemu nie musimy polegać na prądzie klienta.

O czym warto wiedzieć rozpoczynając przygodę z pianami PUR? O tym, że opłaca się inwestycja w jakość!

Jakimi wyznacznikami kierować się przy wyborze sprzętu do wykonywania izolacji natryskowych? Najbardziej kuszącym i niestety najczęściej obieranym kierunkiem jest cena. Niska cena, bywa kusząca, ale w końcowym rozrachunku straty jakie poniesiemy mogą być kosztowne. Np. w wyniku zakupu taniego sprzętu o niskiej wydajności, czy wielu nawracających usterek (wyłączających sprzęt z użytku). Warto zdecydować się na sprawdzonego producenta, który od lat obecny jest na rynku i dostarcza wysokiej jakości sprzęt, dostępny w szerokim przedziale cen.

W ofercie ASTECO dostępne są agregaty, pistolety oraz akcesoria, niezbędne do wykonywania izolacji natryskowych PUR. Mamy rozwiązania zarówno z górnej półki, jak również bardziej przystępne cenowo. Optymalne dla przedsiębiorców, który dopiero rozpoczynają działalność w branży izolacji pianami PUR. Inwestycja w jakość, to także inwestycja w ludzi. Zatrudnienie doświadczonych pracowników, bądź zainwestowanie w odpowiednie szkolenia merytoryczne i praktyczne z zakresu izolacji natryskowych to drugi, niezbędny składnik sukcesu. Połączenie dobrze przeszkolonego zespołu, sprawnie operującego profesjonalnym i bezawaryjnym sprzętem, to gwarancja świadczenia usług na najwyższym poziomie. To gwarancja rozwoju w branży natryskowych izolacji pianami PUR. 

Lider wśród producentów systemów służących do wykonywania natryskowych izolacji termicznych, amerykańska firma Graco, posiada w swojej ofercie szeroki wybór agregatów, pistoletów oraz urządzeń dodatkowych jak chociażby węże podgrzewane, pompy transferowe czy zabezpieczenia reaktorów. Jako autoryzowany przedstawiciel firmy Graco w Polsce, nasi specjaliści chętnie doradzą i podpowiedzą, które rozwiązania będą najlepszym wyborem dla profilu firmy jak również zdobytego dotychczas doświadczenia.