Utylizacja beczek po pianie. Beczka Zwrotna – jak to działa

Utylizacja beczek po pianie. Beczka Zwrotna – jak to działa

Utylizacja beczek po pianie – nowa oferta Asteco ma szansę zrewolucjonizować sposób przekazywania do utylizacji beczek po składnikach piany poliuretanowej. Odbiór ze strony wykonawców izolacji natryskowej jest bardzo pozytywny.

Mamy połowę maja, a wiele firm wykonawczych nie otrzymało jeszcze numeru BDO (Bazy Danych Odpadowych), niezbędnego, by przekazać do utylizacji puste beczki. W ostatnich dniach na internetowych grupach branżowych pojawiły się głosy, że duża ilość pustych beczek mocno utrudnia funkcjonowanie firm. Okazuje się, że wiele miejsc, gdzie można było oddawać beczki, przestało je przyjmować, a ceny mocno poszybowały w górę (nawet kilkunastokrotnie). W dodatku pojawiły się nowe wymagania co do stanu beczek i sposobu ich przygotowania do utylizacji.

Utylizacja beczek po pianie – dlaczego warto?

Przewidzieliśmy to w Asteco i dlatego jako pierwszy producent piany poliuretanowej postanowiliśmy zdjąć ten ciężar z naszych Partnerów. Dzięki ofercie Beczka Zwrotna wykonawcy nie muszą już tracić czasu i nerwów na BDO – zajmiemy się utylizacją beczek po pianie. Jedyne, co będą musieli zrobić, to wypełnić w systemie BDO Kartę Przekazania Odpadu. Na tym kończy się dla nich temat utylizacji. No, może pozostaje jeszcze jedna czynność – trzeba zadzwonić do Asteco i zamówić transport. Koniec. Po problemie.

Warunkami odbioru beczek jest zamówienie minimum 22 zestawów piany Purteco w 6 miesięcy. 44 puste beczki to ilość, która wg opinii większości wykonawców jest możliwa do składowania i mało uciążliwa. Jeśli ktoś ma możliwość składowania większej ilości pustych beczek, może transport zamawiać rzadziej. Przyjedziemy, pomożemy w wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu i wygenerowania jej potwierdzenia dla kierowcy, a wykonawca pomoże w załadunku do naszego samochodu. Beczki nie muszą być specjalnie przygotowywane, czy układane na paletach – układa się je luzem, kierowca zabezpiecza ładunek i w drogę.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj, by zamówić Purteco i mieć problem BDO z głowy.

Autor: Marcin Grabowski