Masa żelowa Putzteco PST 03 – właściwości i opinie fachowców

Masa żelowa Putzteco PST 03 – właściwości i opinie fachowców

Masa żelowa Putzteco PST 03 to innowacyjna masa szpachlowa do użytku wewnętrznego, służąca do wygładzania powierzchni ścian i sufitów. Świetnie nadaje się do nakładania ręcznego oraz hydrodynamicznego. Jakie ma właściwości i jak sprawdzają się one w praktyce?

Oto, co wyróżnia masę żelową Putzteco PST 03 spośród innych mas do wygładzania.

Konsystencja, sposób nakładania i obróbka

Pierwszą przyciągającą uwagę cechą masy żelowej Putzteco PST 03 jest charakterystyczna konsystencja – żelowość (produkt posiada właściwości wysokiej elastyczności i tiksotropii). Ta właśnie cecha sprawia, że masę żelową Putzteco PST 03 można łatwo nakładać za pomocą wałka. Jednakże odpowiednie parametry lepkości i gęstości kwalifikują ten produkt również do aplikowania innymi metodami, na przykład szpachlą czy maszynowo – natryskiem (do nakładania hydrodynamicznego).

Putzteco PST 03 jest wyjątkowo łatwa w nakładaniu, jak i obróbce. Przy kurczeniu nie pojawiają się nieestetyczne rysy, a na prawidłowo zeszlifowanej powierzchni nie widać krawędzi ani żadnych przetarć. Warto też wspomnieć, że Putzteco nadaje się do obróbki na mokro. Do 3-4 dni od nałożenia, jeżeli będzie konieczność poprawienia jakiegoś obszaru, wystarczy nawilżyć masę zraszaczem i zacierać pacą z gąbką o średniej twardości. 

Niewielka emisja pyłów w procesie szlifowania

Kolejnym wyróżnikiem Putzteco PST 03 jest niski poziom zapylenia podczas szlifowania. Z opinii fachowców wynika, że szlifowanie jest lekkie, bezproblemowe, a pył po szlifowaniu opada na ziemię (nie unosi się w powietrzu). Ta nowoczesna masa do wygładzania nie zapycha filtrów w odkurzaczach, jak to czynią niektóre produkty oferowane na rynku.

Kolor i zapach

Masa Putzteco PST 03 po wyschnięciu jest śnieżno-biała, a nie szara. Ma jeszcze jedną zaskakującą zaletę – dodatek zapachu. Ta masa po prostu ładnie pachnie, co na pewno nie jest typowe dla większości produktów budowlanych. Jak pachnie Putzteco PST 03? Jest to wyczuwalny kwiatowy zapach, dzięki któremu praca staje się przyjemniejsza.

Masa żelowa Putzteco, co o niej sądzą fachowcy?

“Przy szlifowaniu pył się nie unosi, tylko opada, co ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy i czystości.”

Przy szlifowaniu pył się nie unosi, tylko opada, co ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy i czystości.

Gładź nie jest za miękka – w sam raz.

Rewelacja. Papier idzie gładko, a pył spada fajnie na podłogę.

Idealna gładź jako wykończenie przy nakładaniu do 3 mm. Bezproblemowa podczas obróbki.

Dla mnie najbardziej istotny walor to możliwość uzyskania równych powierzchni bez szlifowania (zraszając i zacierając materiał), co właściwie nie jest możliwe przy większości innych mas szpachlowych dostępnych na rynku.

Program bonusowy

Przy zakupie większej ilości produktu Putzteco PST 03 gwarantowane są atrakcyjne bonusy – począwszy od pierwszej palety. Oferujemy m.in. odzież roboczą dla pracowników. Istnieje też możliwość wymiany odzieży na bon zakupowy lub rabat na Putzteco PST 03. Przy ilościach powyżej jednorazowego zakupu trzech palet, na klienta czekają praktyczne narzędzia. Szczegóły ustalane są indywidualnie przy składaniu zamówienia. 

Warunki aplikacji Putzteco PST 03

Masę Putzteco PST 03 należy przemieszać mieszadłem wolnoobrotowym. Przy nakładaniu na podłoże cementowe lub cementowo-wapienne, wskazane jest położenie minimum dwóch warstw (pamiętając o tym, aby pierwsza z nich była sucha i zagruntowana). Maksymalna grubość warstwy nie powinna przekraczać 5 mm. Putzteco PST 03 można nakładać ręcznie przy użyciu narzędzi ze stali nierdzewnej. 

Masę można rozcieńczać, maksymalnie do 2% zawartości opakowania.

Zalecenia przy zastosowaniu natrysku hydrodynamicznego:

  • ciśnienie: 180 – 220 bar,
  • agregaty natryskowe: AIRLESSCO HSS 9950, AIRLESSCO TS 1750, GRACO, EUROMAIR.

Do szlifowania należy używać tylko papierów drobnoziarnistych lub siatki.