Czy warto kupować używane urządzenia natryskowe?

Czy warto kupować używane urządzenia natryskowe?

Z używanymi agregatami malarskimi i urządzeniami do natrysku piany jest tak, jak z samochodem. Kupując używany, dostajemy niższą cenę, ale narażamy się też na ryzyko awarii i często wysokich kosztów naprawy i przestoju. Dlatego kluczowe jest nie tylko, co kupujemy, ale też – od kogo. Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy kupić używane urządzenia natryskowe?

Używane urządzenia natryskowe – czy warto?

W serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych co jakiś czas można natknąć się na urządzenia natryskowe już z pewnym przebiegiem. Zdarza się, że cena jest bardzo kusząca, czasem wielokrotnie niższa niż cena nowego sprzętu. Warto pamiętać jednak, że – podobnie jak w przypadku samochodów – okazyjna cena nie bierze się z reguły znikąd, ale wynika z kilku aspektów, na które koniecznie warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Żywotność

Urządzenia od renomowanych marek, takich jak Graco czy Airlessco, słyną z długowieczności i solidności. Nawet pięć i więcej lat intensywnej pracy nie potrafią odesłać ich na emeryturę. Kluczowe jest jednak w tym wypadku odpowiednie serwisowanie. Czy urządzenie regularnie trafiało do przeglądu i było serwisowane przez autoryzowane serwisy? Czy nie miało przypadkiem długich przestojów, które prowadzą do krystalizacji izocyjanianów, a w konsekwencji nieodwracalnych szkód? Czy – wreszcie – nie pochodzi przypadkiem od producentów, którzy stawiają na cenę kosztem trwałości? Na te wszystkie pytania trzeba odpowiedzieć sobie, zanim zdecydujemy się na “okazyjny” zakup.

Gwarancja i rękojmia na używane urządzenia natryskowe

Używany sprzęt od anonimowego sprzedającego pozbawiony jest z reguły gwarancji i rękojmi. To oznacza, że ewentualna naprawa może okazać się ukrytym kosztem, z którego nie zdajemy sobie sprawy w momencie zakupu. Zdarza się, że wymiana części i serwis mogą przewyższać “okazyjną” cenę urządzenia natryskowego, które właśnie kupiliśmy i zrównać wydatek z nowym urządzeniem. Wielokrotnie serwisowaliśmy sprzęt, który został kupiony okazyjnie i niestety okazywało się przy uruchomieniu, że konieczny jest serwis lub wymiana niektórych elementów systemów.

Rozwiązanie

Jak w takim razie kupić używany sprzęt bez narażania się na te problemy? Zgłaszając się do autoryzowanego serwisu, który sprzedaje używany sprzęt na zasadach zbliżonych do nowego. Kupując urządzenie do natrysku piany lub agregat malarski w Asteco, macie pewność, że:

  • Pochodzi od najsolidniejszych marek, takich jak Graco czy Airlessco

  • Został prześwietlony od stóp do głów przez jednych z najbardziej renomowanych serwisantów technologii natryskowych w Polsce

  • Urządzenie uzyskuje gwarancję rozruchową na minimum 3 miesiące 

  • Jego cena jest wypadkową przebiegu i dobrej jakości, która pozwoli cieszyć się urządzeniem przez lata.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do sprzętu, który chcesz kupić, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci powiedzą ci, na co warto zwrócić uwagę, i pokażą, jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa przy zakupie maszyny, która pomoże Ci wejść na nowy poziom usług.