Piana poliuretanowa nowej generacji – wykonawcy coraz chętniej sięgają po pianę PUR do ociepleń budynków.

Piana poliuretanowa nowej generacji – wykonawcy coraz chętniej sięgają po pianę PUR do ociepleń budynków.

Liczba wykonawców korzystających z pian Purteco dynamicznie rośnie. Produkt oferowany przez Asteco szybko stał się punktem odniesienia dla branży izolacji poliuretanowych. Co przyczynia się do popularności pian nowej generacji?

Piana poliuretanowa PURTECO

Duża wydajność pian to jedna z kilku cech wyróżniających system izolacji poliuretanowych na rynku. To jednak nie wszystko. Piany nowej generacji charakteryzują się także zdecydowanie bardziej komfortowymi warunkami pracy dla wykonawcy. Osiągają też lepsze parametry izolacyjne.

Wydajność i świetne parametry izolacyjne

W przeciwieństwie do tradycyjnych pian, produkty w tej kategorii układają się równo. Pozwalają aplikować na jeden raz warstwę o grubości do 25 cm. Na jednym zestawie można wykonać izolację nawet na 225 mkw. warstwy o grubości 20 cm. Do tego są łatwe i szybkie w obsłudze. Do aplikacji gotowe mogą być w kilka minut – na wyjściu z urządzenia do natrysku wystarczą temperatury w przedziale 46-52 stopni Celsjusza.

Najważniejszą zaletą pian nowej generacji jest rekordowy współczynnik przewodzenia ciepła osiągający nawet 0,025 W/m∙K. To wynik lepszy nie tylko od tradycyjnych pian, ale także od innych dostępnych na rynku technologii izolacji poddasza.

Piana poliuretanowa do termoizolacji

Sztandarowym przykładem pian nowej generacji jest system do izolacji Purteco. To linia produktów z portfolio ASTECO. Piany Purteco zostały specjalnie zaprojektowane do aplikacji natryskowej stosowanej w budownictwie oraz w przemyśle, z przeznaczeniem do izolacji termicznej poddaszy, ścian i sufitów.

Cechuje je wszechstronność w technice nanoszenia izolacji, wysoka higiena pracy, szybkość wykonania oraz znakomite parametry techniczne, takie jak zakres gęstości, wydajność oraz współczynnik przewodzenia ciepła. Możliwość bezpośredniego wykonania natrysku pianą Purteco skraca czas wykonania izolacji. Poprawia jej skuteczność i estetykę wykonania. Do tego Purteco nie pozostawia specyficznego dla pian zapachu.

Dostępne warianty pian PUR

Obecnie dostępne są 3 warianty pian Purteco: otwartokomórkowa piana Purteco PSO 6 (współczynnik przewodzenia ciepła: 0,037 W/m∙K), otwartokomórkowa piana Purteco PSO 7 (0,0369 – 0,0380 W/m∙K) oraz zamkniętokomórkowa piana Purteco PSC 35 (0,025 – 0,028 W/m∙K). Wszystkie dostępne są m.in. w ofercie Smart Plan – abonamencie, który umożliwia korzystanie z urządzeń dostarczonych przez Asteco.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej PURTECO.