Jak wybrać najlepsze urządzenia natryskowe do pian PUR (poliuretanowych)?

Jak wybrać najlepsze urządzenia natryskowe do pian PUR (poliuretanowych)?

Zakup urządzenia natryskowego do piany PUR (poliuretanowej) to inwestycja, która może zwrócić się z naddatkiem. Pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni sprzęt! Nieprzemyślany wybór może natomiast skutkować wysokimi kosztami serwisu i eksploatacji oraz awaryjnością sprzętu. Właśnie dlatego warto postawić na urządzenia wiodących producentów, charakteryzujące się wysoką jakością i wydajnością natrysku izolacji.

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów urządzeń do natrysku piany PUR: pneumatyczne, elektryczne, hydrauliczne oraz systemy zintegrowane. Który z nich wybrać? Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie maszyny? Jakie są zalety każdego z nich?

Urządzenia do natrysku piany PUR pneumatyczne – wady i zalety

Pneumatyczne reaktory natryskowe są napędzane powietrzem poprzez pompę, która wytwarza ciśnienie niezbędne do natrysku piany. Ich prosta budowa pozwala na łatwą obsługę i bezproblemową konserwację. W porównaniu do innych rodzajów maszyn natryskowych reaktory pneumatyczne nie pobierają dużo prądu. Szczególnie polecanymi modelami w tej kategorii są GRACO, Reactor A-25, GRACO Reactor A-XP1 oraz GRACO Reactor GUNTECO PS-25

Elektryczne reaktory natryskowe

Alternatywą dla urządzeń pneumatycznych są reaktory, które napędza się silnikiem elektrycznym. Pozwalają na szybszą i bardziej efektywną aplikację piany PUR. Zamontowane w nich silniki charakteryzują się długą żywotnością i niską awaryjnością. Specjaliści chwalą sobie pracę przy pomocy reaktorów elektrycznych GRACO. Przykładem są modele: GRACO Reactor 2 E-XP2, GRACO Reactor E-XP1, czy też systemie GRACO Reactor E-10

Czy warto kupić reaktor hydrauliczny?

Hydrauliczny Reaktor do pianki pur GRACO Reactor 2 H-30

Hydrauliczne urządzenia natryskowe, jak sama nazwa wskazuje, działają dzięki napędzającej je pompie hydraulicznej. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przez specjalistów z branży, którzy cenią sobie wydajność i moc sprzętu. W tej kategorii szczególnie polecamy GRACO Reactor 2 H-40 do natryskiwania pianki i pokryć dachowych, reaktor nowej generacji do natryskiwania pianki izolacyjnej i polimoczników GRACO Reactor 2 H-XP3 oraz dozownik o zmiennych proporcjach GRACO Reactor H-VR

Czy inwestycja w systemy zintegrowane do natrysku piany PUR ma sens?

Zintegrowane jednostki do natrysku pian PUR zadowolą najbardziej wymagających instalatorów. To połączenie urządzenia natryskowego oraz generatora prądu, co zapewnia pełna niezależność energetyczną.

Reaktor do piany PUR Graco Reactor2 E-XP2 United
GRACO Reactor2 E-30 UNITED

Niektóre z jednostek zintegrowanych, jak na przykład GRACO Reactor2 E-30 UNITED, zawierają także w kompresor oraz osuszacz powietrza. W najnowszym modelu GRACO Reactor A-25 UNITED w zestawie montuje się także 150 litrowy zbiornik buforujący powietrze. 

Postaw na sprawdzoną firmę

Zastanawiasz się, którą markę urządzeń do natrysku pian poliuretanowych wybrać? W pierwszej kolejności, zwróć uwagę na założoną w 1926 roku, amerykańską firmę Graco. To jeden z czołowych producentów systemów transferu płynów na świecie, a oferowane przez firmę urządzenia wyznaczają standardy w branży.

Urządzenia natryskowe Graco cieszą się doskonałą opinią w branży termoizolacji pianami poliuretanowymi. Ze względu na niezawodność, solidność, zaawansowane technologicznie rozwiązania, a przede wszystkim za długą żywotność sprzętu. Więcej o ofercie Graco możesz przeczytać tu.