Jak dobrać agregat idealny do Twoich potrzeb?

Jak dobrać agregat idealny do Twoich potrzeb?

Właśnie, jak dobrać? Wielu z moich potencjalnych i aktualnych Klientów myślało, że wystarczy powiedzieć jakiego typu farbą będą malowali i jakim budżetem dysponują. Teoretycznie ta informacja by mi wystarczyła, aby sprzedać urządzenie, lecz zawsze proszę o trochę więcej. Bynajmniej nie po to, by Klienta zamęczyć, ale po to, by mu uświadomić, do jakiego rodzaju produktu może dane urządzenie wykorzystać. 

Minimalny zakres wiedzy, jaki powinni posiadać nabywcy agregatu, sprowadza się do trzech kwestii:

– Kto jest producentem materiałów do aplikowania?

– Jakiego rodzaju to farba?

– Jaka jest ilość zawartych części stałych, ewentualnie lepkość?

Te informacje można znaleźć na kartach technicznych udostępnianych przez producenta. Spora grupa wykonawców jest przekonana, że swoimi agregatami może malować wszystkim, co zassie przez ssak. Niestety często są w błędzie. Oto pięć czynników, które pozwolą dobrać agregat idealny do Twoich potrzeb:

Producent

Jest wielu producentów, ale niezrównaną jakość oferuje Airlessco, które w całości jest produkowane w fabrykach GRACO. To potwierdza najwyższą jakość tej marki. Dodatkowo rynek uzupełniają takie firmy jak Wagner, Titan i Komatz oraz mniej znane marki.

Rodzaj farby

Do farby akrylowej, lateksowej proponuję Airlessco – modele SP 380MP 455LP 555. Do farb elewacyjnych przygodę z natryskiem rozpoczynamy od modelu LP 655LP 955 i wyższych. Natomiast gładzie szpachlowe pozostawiamy agregatom o symbolu TS 1750 oraz HSS 9950.

Zawartość części stałych

W zależności od ich zawartości wybierane jest urządzenie, które swoją mocą i wydajnością będzie w stanie dany materiał tłoczyć i efektywnie natryskiwać. Potrzebne informacje można znaleźć na kartach technicznych produktów pod hasłem „zawartość części stałych” oraz „zawartość części nielotnych”. Im wyższe będą te wartości, tym mocniejszy i wydajniejszy musi być sprzęt. 

Powierzchnia malowania

Do dużych inwestycji przyda się wydajny agregat. Każde urządzenie ma jakieś ograniczenia. Nie polecimy np. modelu SP 380 do malowania obiektu o kilkudziesięciu tysiącach m kw powierzchni do zrealizowania, tylko agregaty o trochę mocniejszej konstrukcji lub możliwości malowania więcej niż jednym pistoletem.

Producenci farb, gładzi, jak i maszyn, ułatwiają uzyskanie wszelkich potrzebnych informacji, jakie powinna posiadać osoba chcąca zakupić urządzenie do malowania lub szpachlowania. Oczywiście, doradcy techniczni ASTECO Polska są olbrzymim wsparciem dla klienta w procesie dobierania maszyny i osprzętu do niej, następnie w procesie szkolenia i wdrożenia w proces malowania i obsługi sprzętu, a niejednokrotnie w późniejszym okresie pracy z urządzeniem dzwoniąc na naszą całodobową infolinię techniczną.

Podsumowując: mając kartę techniczną produktu, wiedząc ile metrów macie do zrobienia i jakiego rodzaju to jest inwestycja – można dobrać idealny agregat do Waszych potrzeb.